Юнайтед разгроми Евертън и Рууни, Валенсия с фамозен гол | sportcafe.bg

Юнайтед разгроми Евертън и Рууни, Валенсия с фамозен гол

17.09.2017, 19:50 (обновена 17.09.2017, 19:56)
Юнайтед - Евертън 3:0

Юнайтед се изравни със Сити на върха в класирането

Манчестър Юнайтед разгроми Евертън с 4:0 при завръщането на Уейн Рууни на „Олд Трафрод”.

Фамозен гол на Антонио Валенсия откри резултата още в четвъртата минута, но феновете на „Олд Трафорд” трябваше да чакат до 83-тата, за да видят остатъка от шоуто.

Хенрик Мхитарян, Ромелу Лукаку и Антони Марсиал от дузпа в добавеното време оформиха крайното 4:0.

Това бе трета победа с този резултат за Юнайтед от началото на сезона, а „червените дяволи” отново се изравниха с Манчестър Сити на върха в класирането. И двата отбора имат по 13 точки, като са и с еднаква голова разлика от +14.

Давид де Хеа запази 100-тната си чиста мрежа с екипа на Юнайтед във всички състезания, като тя е общо четвърта от началото на кампанията във Висшата лига.

Тежкото поражение задълбочи кризата в Евертън, който дори се смъкна в зоната на изпадащите, след като головата му разлика е по-слаба от тази на Уест Хем. И двата отбора имат по четири точки, но многото допуснати голове свалиха „карамелите” на 18-ата позиция.

Oще: 2017/18  висша лига  висша лига 5  евертън  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  ромелу лукаку  хенрик мхитарян