Неймар дебютира с гол и асистенция в класика на ПСЖ

Мечтан дебют за най-скъпия футболист в исторята Снимка: Getty Images
Мечтан дебют за най-скъпия футболист в исторята

Най-скъпият футболист в света Неймар дебютира с гол и асистенция за новия си отбор Пари Сен Жермен, който победи с класическото 3:0 Гингам като гост.

Бразилецът показа страхотен футбол още от първата минута, както и добро разбирателство с новите си съотборници.

Победата е втора за ПСЖ от началото на първенството, което изравнява парижани с останалите лидери – Сент Етиен, Марсилия, Монако и Лион – на върха в класирането с по шест точки.

ПСЖ не даде никакъв шанс на домакините си и натисна още от първата минута, но така и не стигна до гол през първото полувреме.

Нелеп автогол на Джордан Икоко в началото на второто, в 52-рата минута, „отключи” вратата на Гингам. 10 по-късно Неймар даде асистенция на Кавани, който направи 2:0.

Малко преди края на срещата бразилецът записа името си сред голмайсторите, след като Кавани му върна услугата.