Реал ялов и в Билбао, не успя да доближи Барселона

Нулевото равенство оставя Реал на 8 т. от Барселона Снимка: Getty Images
Нулевото равенство оставя Реал на 8 т. от Барселона

Реал Мадрид пропусна възможността да намали изоставането си от Барселона и стигна само до 0:0 в гостуването на Атлетик Билбао.

Въпреки натиска си през второто полувреме, "кралете" така и не стигнаха до гол и не се възползваха от равенството 2:2 между Барса и Селта по-рано през деня. Реал остава на четвърто място в класирането с 28 т., осем по-малко от каталунците, които държат първата позиция.

В 8-ата минута Бензема нацели гредата за Реал, после Кроос не успя да уцели вратата, а удар на Варан с глава беше блокиран. През втората част удар от въздуха на Роналдо също се отклони в гредата.

Три минути преди края Серхио Рамос за пореден път беше изгонен в мач на Реал, в случая заради втори жълт картон.