Дузпа и грешка на Буфон донесоха 1:1 на Италия-Испания

Буфон се размина фатално с топката в 55-ата минута, но след грешката му Италия се активизира и можеше да спечели

Италия и Испания завършиха 1:1 в голямото дерби от квалификациите за Мондиал 2018 тази вечер. Груба грешка на вратаря Буфон и дузпа, направена от Серхио Рамос, донесоха двата гола в мача на „Ювентус Стейдиъм" в Торино.

През първия един час Испания беше по-добрият отбор на терена, пресираше, владееше топката и създаде няколко изгодни положения. Италианците се задоволиха със защитна игра и чакаха шанс на контраатаки, но грешаха твърде лесно при разиграванията и не успяваха да организират нищо опасно.

През първото полувреме Пике на два пъти имаше шанс да открие с глава, а и двата отбора направиха принудителна смяна - заради контузии напуснаха Жорди Алба от гостите и Монтоливо от домакините.

Когато Испания откри резултата в 55-ата минута, това изглеждаше заслужено. Голът обаче падна след груба грешка на Джанлуиджи Буфон, който излезе извън наказателното поле, за да пресече един пас в дълбочина, размина се с топката и Витоло спокойно вкара в опразнената врата.

При 0:1 испанците опитаха да убият темпото, но Италия играеше все по-агресивно и започваше да доминира в играта. Влезлият на мястото на Пеле Чиро Имобиле раздвижи доста атаката и създаде неприятности на испанската защита.

В 66-ата минута Диего Коста можеше да бъде изгонен за втори жълт картон за разкарване на топката, но реферът Феликс Брих му го спести, а нападателят беше заменен веднага след това. В 68-ата минута Испания можеше да реши мача с втори гол, но Витоло изпусна чисто положение и изведен сам срещу Буфон не успя да уцели вратата.

По-активната игра на Италия даде резултат 8 минути преди края. Тогава Серхио Рамос закъсня при едно влизане към Едер и го фаулира в наказателното поле.

Това означаваше дузпа, която Даниеле Де Роси превърна в гол за 1:1.

До края италианците можеха да спечелят, като гол на резервата Белоти беше правилно отменен заради засада, а пред Де Хеа имаше още няколко опасни центрирания.

Нов гол обаче не падна и така двата отбора си поделиха по една точка, с която вече имат по 4 в група G. Лидер е Албания, която спечели с 2:0 гостуването на Лихтенщайн и има 6 т.