Римските легиони спряха Меси в мач №100 | sportcafe.bg

Римските легиони спряха Меси в мач №100

Дидро
17.09.2015, 00:08 (обновена 17.09.2015, 09:09)
Рома - Барса

Лионел Меси бе охраняван от поне по двама играчи на Рома, като не успя да вкара или асистира за Барса в трети пореден мач от Шампионската лига.

Рома спря Барселона във вълнуващ мач от първия рунд на Шампионската лига - 1:1.

Домакините се опряха на стратегията "спираш Меси, спираш Барса" и успяха.

Аржентинецът изигра мач №100 в лигата, но в трети пореден двубой от надпреварата записва 0 в графите гол или асистенция.

Това е и първият случай в кариерата му, когато това се случва за толкова дълга поредица от срещи.

Меси уцели греда след почивката а два гениални негови паса дадоха шансове на Луис Суарес и Неймар, но гол не падна.

Барса поведе с попадение на Суарес, а преди почивката Рома изравни с невероятен гол на Алесандро Флоренци, прехвърлил почти от центъра вратаря на гостите Тер Щеген.

Ударът на Флоренци бе сензационен и, въпреки че още е първи кръг, едва ли през сезона ще видим по-добър кандидат за гол №1 в Лигата.

В другия мач от групата Леверкузен обърна от 0:1 до 4:1 БАТЕ, като първи гол вкара Хавиер Ернандес.

Англия тъгува с трета загуба за две вечери - Арсенал потъна в Загреб с 1:2 от Динамо, а Оливие Жиру бе изгонен.

В другия мач от карето Байерн бе безпощаден в Атина с 3:0 над Олимпиакос, като два пъти вкара Томас Мюлер.

10 дузпи бяха свирени в осемте мача за вечерта.