Най-унизителните загуби на Моуриньо

Вижте в галерията 12 от най-неприятните поражения в кариерата на Специалния.
Манчестър Сити - Челси 1:0 (2004 г.)
Доста преди лудите пари, наляти от Шейх Мансур, Сити беше невзрачен отбор с имена като Пол Босвелт, Джон Макън и Бен Тачър. Но въпреки това успя да се наложи над лондончани. Последва непобедима серия и Челси стана шампион. Снимка: getty
Мидълзбро - Челси 3:0 (2006 г.)
Двубоят на "Ривърсайд" е един от най-лошите спомени на Специалния от първия му период. Домакините поведоха още след само минута игра и довършиха опонента с още две попадения. Все пак Челси стана шампион за втора поредна година.
Челси - Розенборг (2007 г.) 1:1
Е, това не беше загуба, но все пак беше унизително тогава. Мачът беше след поражения от Астън Вила и "хикс" с Блекбърн. Два дни след двубоя Моуриньо беше освободен.
Интер - Панатинайкос 0:1 (2008 г.)
Този мач костваше първото място на Интер в групата и "нерадзурите" отидоха на осминафинал на Манчестър Юнайтед - двубой, който загубиха.
Барселона - Реал Мадрид 5:0 (2010 г.)
Наистина, Барселона беше страшилище, но все пак 0:5 в Ел Класико е изключително звучна плесница. Това бе и една от първите загуби на Жозе в съперничеството му с Гуардиола, след което последваха още доста.

Борусия Дортмунд - Реал Мадрид 4:1 (2013 г.)
Най-големият провал на Моуриньо в Реал беше в Европа. Дортмунд на Клоп удари Реал с 4:1 у дома в първия полуфинал и "кралете" не успяха да преодолеят трите гола разлика в реванша. През пролетта на 2013-а Моуриньо отчете, че изминалият сезон е бил най-слабият в кариерата му. Снимка: getty
Челси - Брадфорд 2:4 (2015 г.)
Челси се намираше в криза преди този мач и изпусна преднина от два гола срещу третодивизионния си съперник за ФА къп. Срещу Брадфорд Специалния записа първата си загуба срещу отбор от по-долен ешелон.
Манчестър Сити - Челси 3:0 (2015 г.)
Челси бе станал шампион през май, но още в началото на новата кампания защитата на титлата изглеждаше непосилна задача. Лондончани бяха разбити на "Етихад", а особено слаб бе Джон Тери, който бе сменен на почивката.
Челси - Саутхемптън 1:3 (2015 г.)
Челси поведе с 1:0 на южняците, след което допусна три гола във вратата си и се заговори за смяната на Жозе.
Челси - Борнемут 0:1 (2015 г.)
Според слуховете Абрамович бил бесен от поражението от новака Борнемут. Десетина дни по-късно Моуриньо бе уволнен.
Челси - Манчестър Юнайтед 4:0 (2016 г.)
Завръщането на Моуриньо на "Стамфорд Бридж" беше истинска катастрофа. Юнайтед игра изключително слабо и бе пометен с 4:0 от бъдещия шампион. Снимка: getty
Бристъл Сити - Манчестър Юнайтед 2:1 (2017 г.)
Най-прясното унизително поражение на мениджъра. Юнайтед бе изхвърлен на четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата от Бристъл Сити, който е в третото ниво на английския футбол. Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо не може да се оплачи, че има много загуби във визитката си като треньор. Още по-малко са пораженията на Специалния в турнирните битки.

Всички знаем какъв специалист е когато се гони резултат и как не се спира пред нищо в преследването на целите си.

Затова поражения като това срещу Бристъл Сити на четвъртфиналите за Купата на Лигата ще се помнят дълго.

Едва за втори път Жозе загуби от съперник, който играе в по-долна дивизия и загубата подейства като импулс на критиците му, че той не е точният човек за Манчестър Юнайтед.

Ако се погледне в исторически план, унизителните загуби на Моуриньо като треньор невинаги са фатални. Понякога действат мотивиращо и отборите му се вдигат на щурм.

Но има и случаи, в които са предвестник на сериозна криза, а дори и до неговото уволнение.