Ливърпул вкара 5 на Хъл, Сити отново победи

Два гола за Милнър.

Ливърпул се намира в превъзходна форма и безпроблемно се справи с Хъл Сити, побеждавайки с 5:1 на „Анфийлд“. Точни за домакините бяха Адам Лалана, на два пъти Джеймс Милнър, Садио Мане и Филипе Коутиньо.

През цялото време „червените“ доминираха и не оставиха никакъв шанс на „тигрите“. В 18-ата минута Адам Лалана откри резултата, а всички надежди на гостите бяха попарени в 29-ата, когато Ахмед Елмохамади изкара червен картон, а с човек по-малко обратът за Хъл изглеждаше невъзможен.

Джеймс Милнър реализира дузпата за 2:0, а Садио Мане направи резултата класически преди края. Единственият въпрос беше колко още ще вкарат мърсисайдци, които сякаш тепърва набираха скорост.

След почивката обаче гостите върнаха едното попадение. Снодграс изпълни корнер, Магуайър продължи с глава, а Мейлер засече отблизо. Минута по-късно обаче Филипе Коутиньо отбеляза за 4:1, благодарение на нова дузпа Милнър оформи крайния резултат в 71-ата минута.

В останалите мачове с начален час 17:00 Съндърланд загуби от Кристъл Палас 2:3, Стоук Сити и УБА завършиха наравно 1:1, Тотнъм победи Мидълзбро 2:1 като гост, Борнемут взе трите точки от Евертън 1:0, а Манчестър Сити записа десета поредна победа под ръководството на Пеп Гуардиола, побеждавайки Суонзи с 3:1 като гост.