Меси контузен при победа на Барса | sportcafe.bg

Меси контузен при победа на Барса

26.09.2015, 18:54 (обновена 26.09.2015, 19:14)
Барселона - Леванте 4:1

От Барса обявиха, че Меси ще отсъства от терена между седем и осем седмици

Барселона победи Лас Палмас с 2:1 вкъщи, но загуби Лионел Меси за цели два месеца. Аржентинецът получи контузия в лявото коляно още в началото на мача и бе сменен в 8-та минута от Мунир Ел Хадади.

Според първоначалните медицински изследвания 28-годишният футболист има нараняване на сухожилието на лявото коляно. Меси беше откаран в местна болница, където се подложи на по-обстойни медицински изследвания, а след мача от клуба официално обявиха, че звездата няма да играе футбол между седем и осем седмици.

И без него Барселона успя да надделее с два гола на Луис Суарес. В 25-ата минута той вкара с глава след чудесно центриране отдясно на Сержи Роберто. В 54-ата минута Мунир проби отдясно, насочи топката по земя към дузпата, където Серхио Бускетс хитро я прескочи, а непокритият Суарес реализира за 2:0.

В средата на второто полувреме се стигна до дузпа за Барселона и нов пропуск от бялата точка за тима. Този път не Меси, а Неймар изпусна наказателния удар след шут над гредата. Две минути преди края Лас Палмас намали чрез Джонатан Виера и макар и за кратко постави домакините под напрежение.

След победата Барселона поне за малко излезе начело в класирането с 15 точки и мач повече от Реал Мадрид, Селта и Виляреал, които имат по 13.

Oще: барса  барселона  дузпа  каталунци  контузия  лас палмас  лионел меси  луис суарес  меси  неймар  победа  примера