Най-ярките футболни звезди като Меси, Кристиано Роналдо, Фалкао, Ибрахимович и Рибери сътвориха истинска лудница през уикенда | sportcafe.bg

Светлин Стратев
09.10.2012, 09:02 (обновена 10.10.2012, 15:36)

1 от 4 снимки Назад Напред

Радамел Фалкао, Атлетико (Мадрид)

В неделя Радамел Фалкао вкара първия и предизвика втория гол за победата на Атлетико (Мадрид) срещу Малага, с която отборът му е с равни точки с Барселона на върха на класирането в Примера дивисион

Рядко се случва много знакови имена да отбележат голям брой голове в един и същи кръг, особено в толкова важни мачове като тези от последния уикенд. Меси, Роналдо и компания избухнаха едновременно и от мега звезди се превърнаха в още по-ярки свръхнови.

Първите изригвания бяха във Висшата лига и Бундеслигата. Серхио Агуеро вкара втория гол в ранния мач от Премиършип и помогна неговият Манчестър Сити да разбие гостуващия Съндърланд с 3:0.

Франк Лампард и Фернандо Торес последваха неговия пример и забиха по едно попадение за разгрома над Норич с 4:1. По същото време Франк Рибери от Байерн даде тон за повече от един гол и наниза две шайби за победата над намиращия се в лоша форма Хофенхайм с 2:0.

Истинското шоу тепърва предстоеше.

Гвоздеят на целия уикенд - „Ел Класико", предложи поредното противопоставяне на двамата най-силни футболисти в света в момента. За пореден път напоследък Лео Меси и Кристиано Роналдо се представиха равностойно и преди всичко сътвориха невероятен спектакъл за пълния до пръсване „Камп Ноу", както и за милионите зрители по телевизията.

Роналдо вкара първия гол след страхотна многоходова комбинация, като силно впечатление направи фактът, че португалецът не заложи на обичайния мощен прав удар, а избра залъгващо да стреля с външната част на крака в близкия ъгъл.

След това удари часът на Меси - аржентинецът първо се възползва от шокиращо неразбирателство в отбраната на Реал, а в началото на втората част филигранно изпълни пряк свободен удар. Роналдо обаче не бе казал последната си дума и в средата на втората част хладнокръвно вкара втория си гол в мача.

По всичко личи, че тази годината борбата за „Златната топка" ще е по-люта от всякога.

Фалкао пък вкара поредния си „чакалски" гол, този път срещу Малага. Още в 6-та минута „Ел тигре" се вклини между двама защитници и с глава неспасяемо засече в мрежата центриране на Емре. В някое друго първенство Фалкао вече щеше да води поне с пет гола пред втория в подреждането при голмайсторите, но тук става въпрос за Примера - в момента колумбиецът има общо 8 попадения и дели първото място в класирането с Меси и Роналдо.

Най-красивите голове обаче паднаха на френската версия на Барса - Реал - „Льо Класик", противопоставяща Олимпик (Марсилия) и Пари Сен Жермен.

Златан Ибрахимович на два пъти се подигра с бранителите на ОМ. Шведът първо небрежно закова топката с нестандартен изстрел от въздуха с външната част на крака, а след това изпълни нещо твърде нетипично за него - зверски прав вътрешен удар от пряк свободен от около 30 метра, който свари абсолютно неподготвен вратаря Манданда.

Ибра обаче имаше един достоен опонент в лицето на тарана на Марсилия Андре-Пиер Жиняк, който също вкара две попадения за крайното 2:2 в това нажежено дерби. Емоцията бе усилена и от това, че всички голове в мача паднаха едва до 32-та минута.

А на нас не ни остава нищо друго освен да чакаме следващия кръг, с надеждата да избухне поредната свръхнова. Или поне да падне една комета...

Oще: андре-пиер жиняк  звезди  златан ибрахимович  кристиано роналдо  лионел меси  радамел фалкао  серхио агуеро  фернандо торес  франк рибери  футбол