Меси сломи Атлетико в края, Барса е пред Реал

Три минути преди края Меси вкара победния гол и качи Барса поне временно на първото място в класирането Снимка: Getty Images

В дербито на кръга в испанската Ла Лига Барселона надделя с 2:1 в гостуването на Атлетико Мадрид. Важната победа каталунците постигнаха драматично с победен гол на Меси три минути преди края.

Барса контролираше мача от началото, а Атлетико чакаше на контраатака. В 26-ата минута Тер Щеген спаси удар на Гризман, три минути по-късно на отсрещната врата гол на Луис Суарес беше отменен заради нарушение в атака.

В 34-ата минута Атлетико имаше нов добър шанс след загубена от Иниеста топка. Коке беше изведен от Гризман, но Тер Щеген направи ново спасяване и отрази удара му. Малко след това и другият вратар Ян Облак направи спасяване след много точен удар на Меси от фаул. Отново Облак спаси изстрел на Пике две минути преди почивката и така резултатът се запази 0:0 за началото на второто полувреме.

След почивката двата тима изпуснаха по едно чисто положение преди да си разменят два бързи гола. В 64-ата минута Барселона поведе с 1:0 чрез Рафиня, който беше най-съобразителен при поредица от рикошети. В 71-ата минута обаче Коке центрира от пряк свободен удар и Диего Годин засече топката във вратата за 1:1.

В 87-ата минута дойде победният гол за Барселона. След отлична комбинация на гостите Меси стреля, но беше блокиран от Савич и при добавката вече нямаше как да пропусне за крайното 2:1.

Победата изведе каталунците поне временно на първо място в класирането с 54 т., две повече от втория Реал Мадрид. "Белия балет" обаче все още има два мача по-малко. Атлетико е на четвърто място с 45 т.