Байерн пропиля аванс от два гола и се препъна срещу Волфсбург

Улрайх сгафи при гола, с който Волфсбург се върна в мача

Байерн пропиля аванс от два гола и стигна само до разочароващо 2:2 срещу Волфсбург на "Алианц Арена".

След това равенство баварците се изравниха с Борусия Дортмунд на върха в класирането с по 13 т., но жълто-черните играят срещу Борусия Мьонхенгладбах утре и могат да дръпнат с три точки начело.

Срещу Волфсбург Байерн поведе с 2:0 още през първата част. В 33-ата минута Роберт Левандовски откри резултата от съмнителна дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 42-ата минута Ариен Робен покачи на 2:0 след комбинация с Рафиня и изглеждаше, че Байерн ще достигне до лесна победа.

В 56-ата минута обаче гостите се върнаха в мача. Заместникът на контузения Мануел Нойер Свен Улрайх не се намеси добре при удар от фаул на Максимилиан Арнолд от доста далечно разстояние и реши да избива с една ръка. Топката обаче се отклони в мрежата му за 1:2.

Само две минути по-късно Робен пропусна да отбележи отново сам срещу вратаря, а по-късно Кастеелс спаси негов шут. В 78-ата минута и Рибери направи пропуск, а няколко минути след това Волфсбург се възползва.

В 83-ата минута Даниел Дидави изравни за 2:2 след удар с глава при центриране отдясно.