Юве не срещна проблеми срещу Лацио

Дибала празнува с Манджукич откриването на резултата срещу Лацио Снимка: Getty Images
Дибала празнува с Манджукич откриването на резултата срещу Лацио

Ювентус затвърди лидерската си позиция в Серия А след 2:0 в домакинството на Лацио.

Срещу римския отбор, намиращ се на четвърто място в класирането, Юве вкара два ранни гола и опази преднината си до края, за да събере 48 точки в подреждането - с 4 повече от преследвачите Рома и Наполи и с мач по-малко от неаполитанците.

"Вълците" отново могат да се доближат на точка от Ювентус, ако в късния мач от кръга днес победят Каляри.

Срещу Лацио "Старата госпожа" започна вихрено и откри резултата в 5-ата минута. Тогава Марио Манджукич свали с глава към Дибала и аржентинецът с отличен диагонален удар порази вратата за 1:0. В 17-ата минута Гонсало Игуаин засече центриране на Куадрадо и направи 2:0.

С напредването на мача Лацио така и не успяваше да създаде сериозни положения, за да се върне в мача, а за Юве пропуски направиха Дибала и резервата Пиаца.

Така Юве постигна нова победа по пътя към шестата си поредна титла в Италия.