Роналдо вкара гол №300 за Реал, съдия го влуди

Роналдо триумфира след гол №300 с екипа на Реал.
Суарес и Меси си поиграха с гостуващия Алмерия.

Кристиано Роналдо вкара гол №300 за Реал в тежкото гостуване на Райо Валекано. Грандът спечели с 2:0, но не и преди португалският ас да открие с глава в 68-ата минута.

Дотогава Реал се мъчеше, изпускаше, а домакините здраво се биеха за точката. Роналдо бе съборен в наказателното поле десетина минути преди първия гол, но вместо дузпа получи картон за симулация и изригна срещу рефера.

Санкцията означава, че КР7 ще пропусне следващия мач срещу Ейбар. Реал обяви, че ще обжалва картона, защото очевидно звездата не симулари, а бе съборен.

Хамес Родригес, отсъствал дълго с травма, отбеляза втория гол за Реал.

Победата запази статуквото на върха, където по-рано в сряда Барселона разпиля с 4:0 Алмерия.

Два гола вкара Луис Суарес, по един добавиха Лео Меси и Марк Бартра.

Барса води със 74 точки, Реал има 70, а до края остават осем кръга.