6 от 6 за Челси, който окупира върха

Гостите имаха превъзходство на "Ривърсайд", макар че трудно стигнаха до успеха.

Челси се наложи с 1:0 като гост на Мидълзбро в мач от 12-ия кръг на английското футболно първенство. Така лондончани записаха шестия си пореден успех без допуснат гол във Висшата лига и с 28 точки оглавиха временното класиране, на точка пред Ливърпул и Манчестър Сити.

Гостите имаха превъзходство на "Ривърсайд", макар че трудно стигнаха до успеха. Единственото попадение реализира Диего Коста четири минути преди почивката. Еден Азар центрира от корнер от ляво, защитниците на домакините не успяха да изчистят на близката греда и испанският национал с удар от въздуха отблизо вкара десетия си гол за сезона в шампионата.

Веднага след почивката столичани можеха да удвоят, след като Азар изведе Маркос Алонсо в добра позиция в ляво в пеналта, но Виктор Валдес се справи с удара по тревата на испанския си сънародник. В 63-ата минута Челси отново беше близо до попадение.

Коста свали с глава една центрирана от дясно топка към непокрития на границата на наказателното поле Педро Родригес, но ударът на испанеца се отби от напречната греда. Малко по-късно при контра атака през центъра отново Коста изведе Виктор Моузес в чиста позиция, но той шутира над гредата от десетина метра.

Боро рядко застрашаваше вратата на Челси, но в 78-ата минута Адама Траоре проби от ляво и пусна в наказателното поле към Алваро Негредо, който отправи удар, но Тибо Куртоа внимаваше и изби в корнер.