Арсенал би Вила и излезе начело

Арсенал би Астън Вила като гост и излезе начело във Висшата лига

Арсенал победи с 2:0 Астън Вила като гост и излезе начело във Висшата лига. Победата на „артилеристите" беше осигурена с попаденията на Оливие Жиру в 8-ата минута от дузпа и на Аарън Рамзи в 38-ата минута.

С тази победа лондонският тим излезе първи във Висшата лига с 1 точка аванс, а следващият му мач е домакинство на Манчестър Сити на 21 декември. Вила остава на дъното в класирането, на 8 точки от зоната на спасението и все още без победа под ръководството на Реми Гарде.

„Вярваме, че имаме възможност да спечелим титлата - заяви след мача Рамзи. - Показахме на какво сме способни и трябва да продължим до края на сезона, тъй като сега предстоят най-трудните мачове. Никой не знае какво ще стане оттук нататък, но ние вярваме, че можем да се борим за трофеи."

Арсенал ще изкара на първото място поне 30 часа, като може да бъде изместен от досегашния водач Лестър, стига „лисиците" да победят Челси утре.