Финалът - Открито първенство на Мадрид

След шут на Бейл дойде единственото попадение, пратило Реал на финал.

Финалът на Шампионската лига в Милано ще е нещо като футболно Открито първенство на Мадрид, след като Реал си осигури среща с Атлетико.

Десеткратният крал на Европа срази Манчестър Сити с 1:0 в реванша от полуфиналите, което бе достатъчно след 0:0 в Англия в първия мач.

Гарет Бейл донесе 20-ата минута единственото попадение с неудобния си десен крак.

След консултации на почивката, статистиците на турнира приписаха попадението като автогол на Фернандо, след като прецениха, че ударът не е отивал в очертанията на вратата.

Спорно, но в Мадрид никой няма да отдаде значение на факта.

Реал трябваше да бие с повече - натискаше, стреляше, изпускаше...

Сити разочарова, като дори в последните минути, когато най-важния мач в историята на клуба бе само на един гол, гостите изобщо не изглеждаха близо до него.

Чак в 89-ата минута "Сантяго Бернабеу" изтръпна - Серхио Агуеро за първи път успя да стреля, като прати топката много близо над горната греда с убийствен удар, но ... съдбата реши да не е гол.

И справедливо.Реал игра по-силно и в двата мача, искаше да покаже футбол и демонстрира съвсем друга скорост спрямо английския тим.

Бейл удари и греда, Роналдо изпусна няколко ситуации, а Джо Харт добави ново спасяване от космическа класа в колекцията си, като по невероятен начин отказа Лука Модрич от 4-5 метра.

Сити...

Странно се държа отборът на Пелегрини.

Венсан Компани се контузи още в 9-ата минута и излезе, а капитанската лента отиде на ръката на Яя Туре.

Той се разхождаше по терена като накаран на сила да е там, Кевин де Бройн бе слаб и неориентиран, в защита се появи и Мангала - ходещо бедствие.

В добавка Агуеро бе изолиран и Сити нямаше на какво да се надява.

Мадрид пак се съедини - отбор с публика, в името на преследването на 11-та.

Това си остава турнирът на Реал...

Финалът е повторение от 2014-а, като тогава Атлетико водеше до 93-ата минута, когато Серхио Рамос изравни, а в продълженията Реал съсече съперника с 4:1.

Сега идва Епизод II.

А испанската Армада във футбола продължава да пише история - нито един тим от Примера не е елиминиран от съперник, който не е от Испания през сезона.