Фен на Реал и Роналдо: 5 неща, които не знаете за новата звезда на Барселона

5 неща, които не знаете за Хосе Арнаис...
1. Като младок, играе два сезона като вратар и дори печели награда за най-малко допуснати голове.
2. Фен е на Реал Мадрид от дете, а идолите му са Роналдиньо и Кристиано Роналдо.
3. Имал е страх да говори пред медиите, с който му е помогнал да се справи пресцентърът на Валядолид чрез гледане на интервюта и на видеа от пресконференции на други играчи.
4. Има дъщеричка, на която посвети първия си гол за Барселона.
5. Негов агент е Рене Рамос – братът на капитана на Реал Мадрид Серхио Рамос.

Барселона мина през Мурсия с протоколното 3:0 в първи мач от четвъртия кръг за Купата на Испания.

Ернесто Валверде бе пуснал основно резерви, които направиха всичко възможно да не се издънят при получения шанс.

Всеки един от резервното нападателно трио успя да се разпише, което означаваше и трима различни голмайстори за каталунците.

Докато имената на Жерар Деулофеу и Пако Алкасер са вече достатъчно известни, това на Хосе Арнаис не е.

Кой е Хосе Мануел Арнаис Диас?

Роден Талавера де ла Рейна, в близост до Толедо, в семейство с двама по-малки братя, Арнаис започва футболната си кариера във Валядолид. Преминава през всички нива в клуба, преди да стигне до първия отбор.

След само един пълен сезон за представителния тим, 12 гола и четири асистенции в общо 42 мача, си спечели трансфер в Барселона. Каталунците платиха 3,5 млн. евро за него, а Арнаис попадна дори в полезрението на националния селеционер Хулен Лопетеги.

Феновете на Барса все още не са убедени напълно в качествата му, но пълни 90 минути и гол в дебютен мач не е малко.

Освен това, вече има четири попадения на сметката си в осем срещи за Барселона Б в Сегунда.

Ще бъде интересно да наблюдаваме докъде ще се развие талантът му.

В галерията може да видите още 5 интересни факта около 22-годишния Хосе Арнаис.