Реал е световен шампион, Роналдо с пореден шампионски гол

Роналдо отново беше решаващият играч за Реал и вкара победния гол Снимка: Getty Images
Роналдо отново беше решаващият играч за Реал и вкара победния гол

Реал Мадрид е световен клубен шампион!

"Белите" спечелиха финала на Световното клубно първенство срещу Гремио с 1:0 с гол на звездата Кристиано Роналдо и триумфираха за втора поредна година в надпреварата, като също така взеха петия си трофей за 2017 г.

Отборът на Зинедин Зидан имаше преимущество през целия мач и заслужаваше победата, макар че тя не дойде лесно.

Реал налагаше постепенен натиск през първото полувреме, но нямаше точност при ударите и нулевото равенство се запази въпреки предимството на "кралете".

През второто полувреме логимното се случи и Реал поведе. В 53-ата минута Роналдо с ловък финт си спечели пряк свободен удар на удобна позиция и сам се зае с изпълнението. CR7 намери пролука през стената с нисък удар, при който Грое нямаше никакъв шанс да реагира - 1:0.

До края "Белия балет" заслужаваше да вкара и още. Роналдо се разписа за втори път, но голът му беше отменен заради доста спорна засада на Бензема. После Модрич удари гредата с удар отдалеч, а резервата Гарет Бейл се отчете с красив удар с външен фалц, който Грое със сетни усилия спаси.