Борусия Д обърна Байерн и го изхвърли за Купата

На почивката Борусия изоставаше в резултата, но голове на Обамеянг и Дембеле им донесоха обрата и класирането на финал Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд съсипа Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" и го обърна до 3:2 в полуфинал за Купата на Германия.

Така баварците отпадат от турнира, а Борусия се класира на финала в Берлин, където ще срещне Айнтрахт Франкфурт.

Тази вечер гостите от Дортмунд започнаха отлично с гол на Марко Ройс в 19-ата минута. Скоро след това Хави Мартинес изравни с глава при ъглов удар, а в 41-ата минута друг от защитниците на Байерн, Матс Хумелс, се възползва от подаване на Рибери и направи 2:1.

В 69-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг вкара дежурния си гол отблизо с глава и изравни за 2:2, а центрирането беше на Усман Дембеле.

Впоследствие Ариен Робен на два пъти можеше да вкара за домакините, но Бюрки спаси първия му удар, а после холандецът уцели гредата.

В 74-ата минута Дембеле се превърна в героя на мача и отбеляза решителния гол за 3:2. С него Борусия е на финал, а за Байерн остава да довърши сезона в Бундеслигата и да завоюва почти сигурната си шампионска титла.