Невероятна драма прати Тотнъм в петия кръг на ФА Къп

Сон вкара два и прати Тотнъм в петия кръг на ФА Къп Снимка: Getty Images
Сон вкара два и прати Тотнъм в петия кръг на ФА Къп

96-минутна драма прати Тотнъм в петия кръг на ФА Къп. „Шпорите” победиха четвъртодивизионния Уикъмб с 4:3 на „Уайт Харт Лейн” и гол в последната минута.

Домакините губеха 0:2 на почивката, но през втората част станахме свидетели на цели пет гола.

Сон и Янсен изравниха до 65-ата и след почти 20 минути без гол Томсън отново даде аванс на Уикъмб.

Тогава обаче на сцената се появи Деле Али, който бе влязъл от пейката по-рано. Вкара дежурния си гол минута преди края на редовното време, а в заключителните секунди на 6-минутното добавено време отново Сон се разписа за крайното 4:3.

Манчестър Сити и Челси също прескочиха четвъртия кръг във ФА Къп, но след рутинни победи.

„Гражданите” се наложиха с 3:0 като гост над Кристъл Палас. Новото попълнение Габриел Жезус се отличи с асистенция за първия гол, чийто автор бе Рахийм Стърлинг. Останалите две попадения реализираха Лирой Сане и Яя Туре в самия край на мача.

Челси пък вкара четири безответни гола на втородивизионния Брентфорд. Попаденията за „сините” отбелязаха Вилиан и Педро през първата част, а Бранислав Иванович и Миши Батшуай от дузпа се разписаха през втората.