Приземяване

Поражението в Скопие дойде неочаквано... Снимка: LAP.bg
Поражението в Скопие дойде неочаквано...

България "загря" за гостуването на Италия навръх националния празник 6-ти септември с неприятно поражение с 0:2 като гост на Македония в контрола в Скопие.

Като цяло нашите играха стабилно в големи периоди от двубоя и нямаше да е незаслужено, ако си бяха тръгнали дори с успеха от македонската столица, но дузпа за домакините в 83-та минута и гол след грешка в отбраната няколко по-късно направи разликата в резултата.

Българите не познаваха вкуса на поражението от средата на ноември миналата година, когато отстъпиха на Украйна с 0:1, но бяха попарени на кокетния "Филип II Македонски".

Неуспехът е неприятен, но от друга страна дано е послужил за съответните изводи на селекционера Любослав Пенев и неговия щаб преди същинските двубои следващия месец.

Трима направиха дебют с националната фланелка.

Една от най-големите надежди на българския футбол Тодор Неделев започна като титуляр, а след почивката се появиха неговият съотборник в Ботев Мариян Огнянов, както и Венцислав Христов от Берое.

През първата част Александър Тонев, Владимир Гаджев и Ивелин Попов бяха близо до гола, но така и не успяха да пратят кълбото зад гърба на вратаря Пачевски.

Македонците от своя страна ни застрашаваха чрез Якович и легендарния за западната ни съседка Горан Пандев.

Звездата на Наполи можеше да ни огорчи десетина минути след антракта, когато изскочи сам срещу Ники Михайлов, но не успя да упражни контрол върху топката. Постепенно темпото спадна и опасностите пред двете врати намаляха.

Срещата дори вървеше към 0:0, когато македонците се развихриха.

В 82-та минута Иван Иванов увисна по непривичен за него начин и дебнещият да подсигурява Йордан Христов повали Ристовски в наказателното поле. Ибраими застана на точката за изпълнение на дузпа и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Николай Михайлов.

"Лъвовете" не си взеха поука от грешката и броени минути по-късно Мойсов пусна чудесен извеждащ пас към Трайковски, който излезе сам срещу Михайлов и прати топката във вратата на България за втори път.

Македония ни хвана на контра, но след 3 седмици Италия няма да контраатакува, а вероятно ще налита свирепо от самото начало. Контрата би следвало да е нашето оръжие...

Досега статистиката при Любо е, че след загуба следват 4-5 мача без поражение. Остава ни надеждата да се уповаваме на нея...