Юнайтед спря черната серия, Сити победи с резервите

Златан и Рашфорт трябваше да спасяват положението. Снимка: getty
Златан и Рашфорт трябваше да спасяват положението.

Жозе Моуриньо и неговия Манчестър Юнайтед направиха първа крачка към излизането от кризата, в която е попаднал отбора, след като се справи с 3:1 срещу Нортхемптън в мач от третия кръг за Купата на Лигата.

Триумфът на „червените дяволи“ не дойде с впечатляваща игра, но благодарение на Майкъл Карик, Андер Ерере и Маркъс Рашфорд гостите победиха.

Още от началото на срещата футболистите на Моуриьно почнаха да притискат съперника и единствено кошмарен пропуск на Уейн Рууни ги възпрепятства от това рано да поведат.

До гол все пак се стигна в 18-ата минута, когато Юнайтед получи непряк свободен удар в наказателното поле, след като вратарят улови топка, върната му от негов съотборник. Изстрелът на Рууни бе в стената, но топката стигна до Майкъл Карик, който от границата на наказателното поле не сгреши за 0:1.

С напредването на мача домакините почнаха да поглеждат все по-често към противниковата врата, а в 42-ата Дейли Блинд събори Хоскинс в наказателното поле, а Алекс Ревел преодоля Серхио Ромеро от бялата точка.

Застанал пред угрозата да загуби, Жозе прибегна до това да пусне в игра Златан Ирбахимович и Маркъс Рашфорт.

Андер Ерера съумя да изведе своите наред в резултата отново в 68-ата минута, след като преди това отправи хубав удар към вратата, а в 75-ата Рашфорт уби интригата. Англичанинът преследваше една безнадеждна топка, но противниковият страж излезе непремерено и улесни задачата му.

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити пък игра с резервите си и победи с 2:1 като гост Суонзи. През първото полувреме на двубоя не се случи почти нищо интересно, а головете дойдоха през втората част.

„Гражданите“ поведоха с комфортното 2:0 до 70-ата минута с голова на Клиши и Гарсия без видимо да изпитват някакви затруднения, а „лебедите“ намалиха на 1:2 в самия край но нямаха сили за повече.

В останалите по-интересни мачове Саутхемптън преодоля Кристъл Палас с 2:0, КПР загуби от Съндърланд 1:2, а Тотнъм разпия Джилингам с 5:0