Важни три точки за Ливърпул в напечено гостуване

Фирмино бележи гола в края на първото полувреме, с който Ливърпул спечели Снимка: Getty Images
Фирмино бележи гола в края на първото полувреме, с който Ливърпул спечели

Ливърпул измъкна ценна победа с 1:0 в гостуването на Уест Бромич в мач от 33-ия кръг на Висшата лига.

"Мърсисайдци" бяха по-добрият тим в двубоя, но не създадоха много чисти положения и имаха някои трудни моменти, особено през второто полувреме.

През първата част бразилските нападатели на гостите Роберто Фирмино и Филипе Коутиньо имаха шансове, но на няколко пъти не успяха да намерят вратата. В добавеното време на първата част обаче Ливърпул вкара единствения гол. При центриране от фаул на Джеймс Милнър Лукас Лейва много добре отклони топката към далечната греда, а там беше Фирмино, който от няколко метра засече с глава за 1:0.

В 57-ата минута Милнър можеше да донесе гола на успокоението, но ударът му от въздуха мина над вратата. В 80-ата минута Уест Бромич достигна до шанс да изравни, но Миньоле спаси шута на останалия сам срещу него Мат Филипс.

Миньоле направи още едно решаващо избиване на топката в 93-ата минута и така гостите удържаха успеха.

Ливърпул събра 66 точки и е на трето място с два пункта повече от Манчестър Сити, който обаче има и мач по-малко. Уест Бромич е осми с 44 т.