Франция пречупи странната Нигерия - 2:0 | sportcafe.bg

30.06.2014, 20:48 (обновена 01.07.2014, 10:08)

1 от 3 снимки Назад Напред

Франция - Нигерия

Французите се радват на първия гол на Погба.

Франция е на четвъртфинал на световното първенство, след като пречупи Нигерия с 2:0 в един странен мач. В следващия кръг "петлите" ще срещнат победителя от мача Германия - Алжир, като този четвъртфинал на 4 юли от 19 ч на "Маракана" в Рио де Жанейро.

Поведението на африканците бе необяснимо след почивката, въпреки че Нигерия бе по-добрият тим до нея.

В последните 30-ина минути вратарят Винсън Енияма, сочен за най-добър на турнира в първата му фаза, направи груби грешки, една от които доведе до първия гол на Пол Погба в 79-ата минута. В добавеното време Йобо си вкара автогол.

Африканците изглеждаха неконцентрирани и незаинтересовани, което е типична черта за отбори от този континент. Именно затова състави, пълни с талантливи играчи, не стигат по-напред от осминафинал в последните мондиали.

Франция нанесе ударите си чрез Погба и автогол на Джоузеф Йобо. С тежка контузия бе изнесен нигериецът Онеги Онази, ритнат зверски в глезена от Блес Матюиди.

След 70-ата минута французите напълно овладяха ситуацията, Карим Бензема пропусна, като ударът му бе изчистен от голлинията, а шут на Йоан Кабай срещна напречната греда.

Все пак по-силният тим стигна до победата и чака мача си срещу следващия съперник.

Франция спазва "графика" да изригва през Мондиал. Титла през 1998 г., отпадане в групата през 2002-ра, финал през 2006-а, срамно елиминаране в групата през 2010-а... Кой знае дали не е време пак за финал?

Oще: бразилия 2014  джоузеф йобо  мондиал  нигерия  пол погба  франция