Поредното стратегическо равенство на Евро 2012 в мача Франция - Англия | sportcafe.bg

Поредното стратегическо равенство

Денис Джамбазов
12.06.2012, 00:03 (обновена 12.06.2012, 05:09)

1 от 2 снимки Назад Напред

Поредното стратегическо равенство. Франция и Англия завършиха при резултат 1:1 в първия мач от група „D" на Евро 2012 в Полша и Украйна.

Двата отбора играха много предпазливо, стремейки се по-скоро да не загубят първия си мач, отколкото да го спечелят. Голът за „трите лъва" бе дело на Джолиън Лескот, а за „петлите" се разписа Самир Насри.

„Англичаните се отбраняваха много добре. Възползваха се от статичното положение, но ние им отговорихме подобаващо. След това започнахме да атакуваме по-усилено, но не успяхме да реализираме победен гол. Аз и моите съотборници сме много мотивирани и амбицирани. Целта на този етап е да се прескочи груповата фаза", коментира след мача полузащитникът на Олимпик (Марсилия) Алу Диара.

„Щастливи сме от точката. Беше ни трудно, защото французите имат добър състав. В следващите два мача трябва да обърнем внимание на нападението и офанзивната част от играта ни", бяха думите на халфа на Тотнъм Скот Паркър.

В другия двубой от групата домакините от Украйна победиха с 2:1 тима на Швеция в много по-интересен и динамичен мач. По този начин поведоха в класирането и победа в следващия кръг срещу „петлите" би ги класирала на четвъртфиналите. Англия излиза срещу Швеция.

СЪСТАВИТЕ

Франция: Лорис, Дебюши, Евра, Мексес, Рами, Диара, Малуда (85-Мартен), Рибери, Насри, Кабайе (84-Бен Арфа), Бензема

Англия: Харт, Коул, Тери, Джонсън, Лескот, Джерард, Йънг, Милнър, Паркър (78-Хендерсън), Чембърлейн (77-Дефо), Уелбек (90-Уолкът)

Oще: англия  евро 2012  равенство  франция