Роналдо и Португалия хванаха късния влак за Мондиала

Португалците ликуват след втория си гол, когато вече знаеха, че отиват на Световното Снимка: Getty Images

Шампионът от Евро 2016 Португалия си осигури директно класиране за Мондиал 2018 в последния си мач от квалификационна група B.

Португалците победиха с 2:0 Швейцария у дома и така изместиха съперника си от първата позиция в групата. Двата тима завършват с равни точки, но Португалия е с по-добра голова разлика и именно това й осигурява визата за Световното първенство.

Домакините се нуждаеха от победата и я търсеха от самото начало, но натискът им не даваше резултат до края на полувремето. В 42-ата минута Елизеу центрира отляво и Йоан Джуру си вкара автогол за 1:0.

В 57-ата минута Андре Силва покачи на 2:0 отблизо и до голяма степен успокои португалците. До края те можеха да вкарат още голове, но голямата звезда Кристиано Роналдо няколко пъти не успя да отбележи.

Швейцария не можа да застраши противниковата врата и макар че до момента имаше само победи в квалификациите, в крайна сметка остава на второ място и ще играе бараж.