Историческо - Ливърпул игра с най-младия състав за ФА къп

08.01.2017, 16:59 (обновена 08.01.2017, 18:11)
ливърпул - плимут

В този двубой гостите бяха подкрепени от над 8500 свои запалянковци.

Ливърпул не успя да победи у дома четвъртодивизионния Плимут и двата отбора завършиха наравно 0:0 в среща от третия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

"Червените" играха с най-младия състав в историята на надпреварата, със средна възраст от 21 години и 296 дни. Мениджърът на домакините Юрген Клоп пусна в игра след почивката опитните Адам Лалана, Роберто Фирмино и Даниъл Стъридж, но това не помогна на отбора да постигне победа срещу значително по-скромния си противник.

Най-сериозното постижение на Плимут за купата на ФА е полуфинал през сезон 1983-84.

В друга среща от третия кръг на турнира втородивизионният Фулъм, воден от бившия треньор на българския Левски - Славиша Йоканович, победи с 2:1 като гост срещу Кардиф Сити, който също е от втора дивизия.

Oще: ливърпул  фа къп  юрген клоп