Аржентина унижи Парагвай, Меси пак не вкара

„Гаучосите” набутаха цели шест гола във вратата на Парагвай и ще спорят за титлата с Чили

Аржентина унижи Парагвай с 6:1 във втория полуфинал на Копа Америка и се класира за финала, където ще спори за титлата с домакина Чили.

Лионел Меси отново не успя да се разпише, въпреки че даде три асистенции.

Нападателят на Барселона подаде за първите две попадения, които паднаха през първата част – на Маркос Рохо (15’) и Хавиер Пасторе (27’).

Преди почивката Лукаш Бариос намали, но през втората част „гаучосите” наистина се развихриха.

Два гола в рамките на няколко минути на Анхел ди Мария (47’ и 53’) дадоха аванс от 4:1 на Аржентина.

В 80-ата Серхио Агуеро направи 5:1, а крайният резултат бе оформен от Гонсало Игуаин три по-късно след нова асистенция на Лионел Меси.

Бълхата има едва един гол за Аржентина на тазгодишното издание на турнира, който падна още в първия кръг на груповата фаза при равенството 2:2 точно срещу Парагвай. Тогава Меси се разписа от дузпа.

На финала един срещу друг ще се изправят домакина Чили, който никога досега в историята си не е печелил Копа Америка, и тимът на „гаучосите”, който пък няма титла от турнира от вече далечната 1993 година.

Турнирът не се излъчва по нито една българска телевизия, но поне финалът ще бъде в по-нормално време – в събота вечер от 23:00 часа българско време – и любителите на южноамериканския футбол ще могат спокойно да си намерят някой стрийм да го наблюдават.

За третото място пък ще спорят Перу и Парагвай. Двубоят е в петък срещу събота от 02:30 часа българско време.