Севиля нанесе първо поражение на Атлетико

Първа загуба за Симеоне.

Севиля победи Атлетико Мадрид в дербито на кръга в Ла Лига, надделявайки с 1:0 на своя „Рамон Санчес Писхуан“.

Голът за домакините вкара Стивън НЗонзи и по този начин нанесе първа загуба на столичани от началото на сезона.

През първата част никой от двата отбора не отстъпваше, а още в началото Кевин Гамейро направи сериозен пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря.

В края на полувремето на подобна позиция се оказа Анхел Кореа, който обаче стреля в аут.

През второто полувреме Севиля нанесе смъртоносния си удар в 73-ата минута, когато Стивън НЗонзи надбяга противниковата отбрана, а после наказа Ян Облак.

Серхио Рико имаше възможност да изравни в последните минути, но ударът му бе спасен.