Барса унищожи Билбао с 6:0

Барселона разгроми гостуващия Атлетик Билбао с 6:0 и се върна на второто място в испанската Примера дивисион, което бе отстъпил за няколко часа на Реал Мадрид.

Баските останаха с човек по-малко още в 4-та минута, когато вратарят им Горка Ирайсос получи червен картон, което до голяма степен реши изхода на двубоя на "Камп Ноу".

Луис Суарес наниза хеттрикс, а другите три гола бяха за сметката на Лионел Меси, Неймар и Иван Ракитич.

Преди мача Футболистът на годината в света Лионел Меси показа пред публиката своята пета Златна топка, но треньорът Луис Енрике го извади от игра на почивката, тъй като той почувства болки в мускула на дясното бедро.

Иначе Меси откри резултата от ранната дузпа, която беше отсъдена след скок на Ирайсос в краката на Луис Суарес.

След червения картон гостите се прибраха плътно в третината пред вратата си, но това не им помогна много. Неймар покачи на 2:0 след подаване на Луис Суарес, а две минути след началото на второто полувреме ролите се размениха за 3:0.

Иван Ракитич покачи на 4:0 след впечатляваща работа на Неймар на крилото и нова негова асистенция, а 5:0 отново беше дело на Суарес, който получи подаване в малкото поле от Арда Туран. 8 минути преди края уругваецът оформи крайното 6:0 след удар с глава при подаване на Серхио Бускетс.

Атлетико Мадрид, който се наложи с 3:0 като гост на Лас Палмас е първи с 47 точки, а Барса има 45. Реал е трети с 43. Мадридските тимове обаче са и с мач повече от каталунците.