Дузпи пратиха Манчестър Сити на полуфинал, Уелбек класира Арсенал | sportcafe.bg

Дузпи пратиха Манчестър Сити на полуфинал, Уелбек класира Арсенал

19.12.2017, 23:41 (обновена 20.12.2017, 00:48)
Лестър - Манчестър Сити 1:1 (3:4 след дузпи)

Данило и останалите от Сити празнуват след изпуснатата от Марез дузпа

Манчестър Сити отново трябваше да премине през дузпи, за да се класира напред за Купата на Лигата и отново издържа теста при наказателните удари.

Този път "гражданите" отстраниха Лестър при гостуването си на "Кинг Пауър" на 1/4-финал в турнира след 1:1 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите.

Бернардо Силва откри резултата за Сити в 26-ата минута, а едва в 97-ата падна изравнителният гол, дело на резервата в този мач Джейми Варди. Нападателят се разписа от доста спорна дузпа за нарушение на Кайл Уокър срещу Демарай Грей.

В продълженията нови голове не паднаха и така се стигна до решителните наказателни удари, в които и двата отбора бяха безгрешни при първите няколко изпълнения. Само че звездите на Лестър Джейми Варди и Рияд Марез се провалиха един след друг от бялата точка и пратиха Сити на полуфинал. Първо Варди въобще не уцели вратата, а после ударът на Марез беше спасен от Клаудио Браво.

В миналия кръг Манчестър Сити отново се класира с дузпи, този път при нулево равенство в 120-те минути срещу Уулвърхемптън.

На полуфинал се класира и Арсенал, който спечели с 1:0 у дома лондонското дерби с Уест Хем.

Мачът не предложи много интересни моменти, а гола за победата вкара Дани Уелбел в 42-ата минута.

Oще: арсенал  бернардо силва  гражданите  дани уелбек  джейми варди  ефл къп  звезди  купа на лигата  лестър  лисиците  манчестър сити  наказателни удари  от бялата точка  полуфинал  пропуск  рияд марез  сити  след дузпи  уест хем