Видеодузпа не спря Ювентус на старта на Серия А

Буфон спаси дузпа малко преди Дибала да покачи на 2:0 Снимка: Getty Images
Буфон спаси дузпа малко преди Дибала да покачи на 2:0

Шампионът Ювентус започна категорично новия сезон в Италия с домакинско 3:0 над Каляри.

Без нито едно ново попълнение в титулярния състав, "Старата госпожа" се представи убедително и с голове на Марио Манджукич в 13-ата минута и Пауло Дибала в края на първото полувреме си улесни мача. В 66-ата минута се разписа и Гонсало Игуаин след асистенция на Сандро.

Най-интересният момент обаче беше в 37-ата минута при резултат 1:0, когато за пръв път в Серия А беше използвана системата за видеоповторения в помощ на реферите.

След консултацията със съдиите зад мониторите беше отсъдена дузпа за Каляри, но Джанлуиджи Буфон спаси удара от бялата точка на Диего Фариас.