Меси блести за Аржентина, нова победа за "селесао"

Аржентина се намира на пето място във временното класиране с актив от 19 точки.

Завръщането на Лионел Меси в състава на Аржентина помогна на "гаучосите" да спечелят с 3:0 у дома срещу Колумбия в квалификационна среща за Мондиал 2018. Звездата на Барселона се разписа в десетата минута след изпълнение на фаул, а след това асистира и за останалите две попадения за домакините.

Лукас Прато удвои аванса за аржентинците в 23-ата минута, а Анхел ди Мария оформи класическата победа шест минути преди края на редовното време. В двубоя бяха показани общо осем жълти картона - по четири за всеки тим.

Аржентина се намира на пето място във временното класиране с актив от 19 точки, а победата помогна на селекционера Едгардо Бауса да запази мястото си начело на "гаучосите".

Колумбийският отбор е на шестата позиция с актив от 18 точки.

В друга среща от квалификациите в зона КОНМЕБОЛ отборът на Бразилия победи с 2:0 като гост срещу Перу. Головете за петкратните световни шампиони паднаха след почивката.

В 57-ата минута 19-годишният Габриел Жезус се възползва от грешка в защитата на домакините и спокойни реализира първото попадение в срещата. Ренато Аугусто оформи крайното 2:0 в 78-ата минута след нов пропуск в отбрана за Перу и асистенция на Жезус.

"Селесао" има актив от 27 точки на първото място, докато Перу е с едва 14 точки на осмата позиция.

В друга среща шампионът от турнира Копа Америка - Чили, победи с 3:1 като домакин срещу Уругвай. Голмайстор номер 1 в квалификациите в Южна Америка - Единсон Кавани, даде аванс за гостите след 16 минути игра, а Едуардо Варгас изравни в края на първата част и даде начало на обрата.

След почивката два гола реализира Алексис Санчес, който се завърна след лечение на контузия. Нападателят на Арсенал беше точен в 60-ата и в 76-ата минута.

Чилийците заемат четвърта позиция в класирането с 20 точки, докато Уругвай е на второ място с 23 точки.