Кръгът във Висшата лига в снимки

Том Хийтън отразява дузпа на Душан Тадич, което помогна за победата на Бърнли и позволи на тима да излезе от опасната зона след домакинско 1:0 над Саутхемптън.
Между екипите на звездите на Арсенал в съблекалнята преди домакинството на Нюкасъл имаше и коледни пуловери.
Алекс Окслейд-Чембърлейн контролира топката във въздуха, преследват от Джак Колбак. Снимка: gettyimages
Хари Кейн отбелязва първия гол за Тотнъм при гостуването на Суонзи още в четвъртата минута на двубоя. Снимка: Getty Images
Колоритен фен на Съндърланд преди домакинството на Уест Хем.
Снимка: Getty Images
Яник Боласие от Кристъл Палас се бори с двама футболисти на Стоук Сити по време на мача на "Селхърст".
Общ план от двубоя на "Селхърст парк".
Миле Йединак недоволства след отиграване на съотборника си Яник Беласие.
Ашли Йънг е овладял топката на гърдите си по време на дербито Манчестър Юнайтед - Ливърпул. Снимка: Getty Images
Гари Кейхил е влязъл остро в краката на Соне Алуко по време на победата на Челси с 2:0 над Хъл в Лондон.
"Дъ Хоутърнс" по време на дербито Уест Бромич - Астън Вила, спечелено от домакините с 1:0.
Пол Кончески от Лестър се бори с Хесус Навас от Манчестър Сити на "Кинг Пауър Стейдиъм". Шампионите победиха с 1:0 с гол на Франк Лампард.

Кръгът във Висшата лига премина под знака на култовото дерби на северозапада между Манчестър Юн. и Ливърпул.

"Дяволите" сразиха вечния си съперник с 3:0 и апетитът им започва да се възвръща. Тъмни облаци обаче са надвиснали над червената част на Мърси.

Лидерите Челси и Манчестър Сити взеха мачовете си и лондончани продължават да водят на шампионите с 3 точки аванс. В западен Мидландс имаше дерби, а Уест Бромич излъга Астън Вила с минималното 1:0.

Сензацията на сезона Саутхемптън пропусна дузпа преди да си тръгне с наведена глава от гостуването си на новака Бърнли.

Арсенал загря за коледните празници с убедително 4:1 над Нюкасъл, а в съблекалнята на топчиите вече се усеща празничното настроение.

Вижте най-добрите снимки от кръга в Англия в галерията.