11-годишният Джей трогна Шотландия с гола си

Джей вкарва под одобрителните възгласи на публиката в Хамилтън.
Хлапето се радва по "марковия" начин на идола му Йоргос Самарас.
Джей изживя момента и стана национален любимец.
Самарас го покани да тренира с тима миналата година, след като се запозна с Джей на обиколката с титлата след последния мач.
Гръцкият лидер искаше да му плати билета, за да пътува малкия до Бразилия и да гледа мачовете на елините, но семейството на Джей счете, че това ще е твърде тежко за детето.

97 процента от гласовете в традиционната анкета за Гол на месеца в Шотландия отидоха за Джей Бийти. Страхотно попадение ще да е било...

Джей е на 11 г. и страда от синдром на Даун, луд фен е на Селтик и на почивката на мача с Хамилтън (2:0 като гост) излезе на терена с топка в ръце. Стреля от дузпа в празната врата и стадионът избухна като при важно попадение в Шампионската лига.

Ето за този гол гласува Шотландия. Момчето има невероятна история. Джей стана известен през май миналата година, когато Йоргос Самарас, гръцкият нападател на Селтик, го видя на първия ред при обиколката с шампионската титла на отбора на неговия "Паркхед". Самарас го извика на терена да се порадва с отбора, а после поиска среща с родителите му и ги покани на вечерята на клуба след успеха.

Гъркът се сприятели с таткото на Джей и поиска да помогне с каквото може, за да е добре детето.

А в неговото сърце има една голяма страст - футбол. Самарас покани цялото семейство на негови разноски в Бразилия, където да гледат трите мача на Гърция на световното. Но фамилия Бийти отказа, защото имаше планувано пътуване до Щатите, свързано и с рехабилитация на Джей, а и емоциите биха били в повече...

През януари ръководството на Хамилтън го покани на терена по време на мача със Селтик. Нещо повече - домакините обявиха в twitter резултата от мача като 0:3 за гранда, като добавиха трети голмайстор "Бийти"! Страхотен жест. А в последствие зрителите на шотландския "Скай спортс" избраха попадението му на почивката за №1 на месеца.

Изобщо - серия от страхотни събития за 11-годишното влюбено във футбола хлапе.