Дани Алвеш блести с гол и асистенция, ПСЖ взе първи трофей за сезона (видео)

Дани Алвеш започна кариерата си в ПСЖ по мечтан начин Снимка: Getty Images
Дани Алвеш започна кариерата си в ПСЖ по мечтан начин

Пари Сен Жермен спечели Суперкупата на Франция, след като постигна обрат от 0:1 до 2:1 срещу шампиона Монако. Новото попълнение на парижани – Дани Алвеш – блесна с гол и асистенция в официалния си дебют за тима.

Двубоят се игра на „Гранд Стад де Танжер” в Мароко и беше изключително интересен и изпълнен с голови положения.

Джибрил Сидибе откри резултата за „монегаските”, след като бе изведен сам срещу Ареола от новото попълнение Юри Тилеманс, и с прекрасен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Дани Алвеш изравни в началото на второто полувреме с мощен шут директно от пряк свободен удар. В 63-тата минута Адриен Рабио оформи крайното 2:1, завършвайки с глава центриране на Алвеш.

До края и двата тима имаха възможности за гол, а в самия край играчите на Монако имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Рабио в наказателното поле, но реферът не се осмели да покаже бялата точка.

Така ПСЖ стартира новия сезон с трофей. Лига 1 започва следващата седмица. Шампионът Монако стартира у дома срещу Тулуза още в петък, 4 август, а ПСЖ е домакин на Амиен в събота.