Азар се отпуши при разгромен успех на Челси

31.01.2016, 20:10 (обновена 31.01.2016, 21:26)
еден азар

Еден Азар се разписа от дузпа.

Еден Азар най-после откри головата си сметка през сезона. Белгиецът се разписа при разгромната победа на Челси с 5:1 при гостуването на МК Донс в четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия.

В герой за "сините" се превърна Оскар, който блесна с хеттрик. Бертран Траоре също се разписа за "сините", а утешителното попадение за тима от Чемпиъншип отбеляза Дарън Потър.

Азар вкара за 4:1 в началото на второто полувреме. Той първо си спечели дузпа, а след това реализира и целуна емблемата на екипа си.

Веднага след двубоя бе теглен и жребият за следващата фаза, който отреди Челси да посрещне Манчестър Сити. Защитаващият титлата си Арсенал ще е домакин на Хъл Сити.

Останалите двойки са Тотнъм - Кристал Палас, Манчестър Юнайтед - Шроусбъри, Уотфорд - Лийдс, Борнемут - Евертън, Блекбърн - Уест Хем/Ливърпул и Рединг - Уест Бромич/Питърбро.

Oще: аден азар  мк донс  оскар  челси