Сити вече е трети, трима различни голмайстори за "гражданите"

16.05.2017, 23:52 (обновена 16.05.2017, 23:57)
Сити - УБА 3:1

Сити отнесе УБА и вече е трети

Манчестър Сити постигна победа с 3:1 при домакинството си на Уест Бромич Албиън и кръг преди края изпревари Ливърпул, излизайки на третото място в класирането.

Габриел Жезус откри резултата в 27-ата минута, завършвайки подаване на Кевин де Бройне, а две по-късно и белгиецът записа името си сред голмайсторите с точен удар от границата на наказателното поле.

Малко след началото на втората част Яя Туре вкара за 3:0 след красиво двойно подаване със Серхио Агуеро.

„Гражданите” държаха инициативата, с над 70% владеене на топката, но три минути преди края на редовното време Хал Робсън-Кану се възползва от неразбирателство в отбраната и оформи крайното 3:1.

Победата изкачи Манчестър Сити на третото място със 75 точки. Ливърпул вече е четвърти със 73, а още една по-надолу е Арсенал.

В последния кръг „гражданите” гостуват на Уотфорд, а УБА – на Суонзи в Уелс.

Oще: 2016/17  висша лига  висша лига 37  габриел жезус  давид силва  кевин де бройне  лирой сане  манчестър сити  уба