Вратар закопа Русия, Мексико елиминира домакините | sportcafe.bg

Вратар закопа Русия, Мексико елиминира домакините

24.06.2017, 19:54 (обновена 24.06.2017, 20:29)
Мексико - Русия 2:1

Нападателят на руснаците Фьодор Смолов е съсипан от отпадането на отбора си, който рухна напълно през второто полувреме днес

Мексико е на полуфинал за Купата на конфедерациите, след като изхвърли от надпреварата домакина Русия.

Мексиканците победиха с 2:1 Сборная в решителния мач от група "А" на турнира и завършват на второто място в групата след Португалия, която ги задмина единствено по голова разлика.

Срещата в Санкт Петербург започна силно за Русия, а отборът гонеше задължителна победа срещу Мексико. В 25-ата минута Самедов завърши малко щастлива атака на тима си с прецизен диагонален удар и откри резултата.

Само пет минути по-късно обаче, Нестор Араухо изравни след много техничен удар с глава в далечния ъгъл на Игор Акинфеев.

През второто полувреме руснаците рухнаха напълно и загубиха мача след груби грешки в две решаващи ситуации. В 52-ата минута вратарят Акинфеев не прецени една дълга топка и позволи Ирвинг Лосано да го изпревари и да вкара в опразнената му врата за 2:1.

Малко по-късно мексиканците отново вкараха, но след справка с видеоповторението голът беше правилно отменен заради засада. В 68-ата минута опитният Юри Жирков вкара лакът в лицето на съперник и получи втори жълт картон, а с човек по-малко Русия нямаше как да стигне до обрат и логично загуби срещата.

В другия мач от групата Португалия очаквано мина без особени затруднения през аутсайдера Нова Зеландия с убедително 4:0.

Кристиано Роналдо откри резултата от дузпа в 33-ата минута, а пет минути по-късно Бернардо Силва удвои. В последните десет минути на втората част Андре Силва и Нани отбелязаха по още един гол и португалците вече очакват своя съперник на полуфинала.

Oще: александър самедов  видеоповторение  вратар  втори жълт картон  група  домакини  дузпа  елиминира  закопа  игор акинфеев  ирвинг лосано  класиране  кристиано роналдо  купа на конфедерациите  лакът  мексико  нестор араухо  нова зеландия  полуфинал  португалия  русия  сборная  фьодор смолов  юри жирков