Най-унизителните резултати на Юнайтед при Ван Гаал

Лицата на Ван Гаал - усмихнатото обаче не го показва много често...
10. Манчестър Юнайтед – Саутхемптън 0:1, 23 януари 2016 г.
„Театърът на прозявките“ – така в Англия започнаха да наричат „Олд Трафорд“ през този сезон. Скучен, скучен Юнайтед. А Чарли Остин заби поредния пирон в ковчега на потъващия кораб с капитан Луис ван Гаал.
9. Манчестър Юнайтед – Уест Бромич Албиън 0:1, 2 май 2015 г.
Трета поредна загуба – най-лошата серия от декември 2001-ва – и трети пореден мач без гол – най-слабо постижение от 2007-а. Ван Гаал – цар на антирекордите.
8. Кеймбридж – Манчестър Юнайтед 0:0, 23 януари 2015 г.
Четвърти кръг на ФА Къп. Юнайтед бе с всичките си звезди на терена, но изглеждаше като средняк срещу четвъртодивизионен отбор. Шест точни удара, но без гол.
7. Манчестър Юнайтед – Мидълсбро 0:0, 28 октомври 2015 г.
Още едно разочарование за Ван Гаал в купите, този път от отбор от Чемпиъншип. След 120 „сухи“ минути, дойде време на дузпите. Юнайтед вкара само една и отпадна след 1:3 при ударите от бялата точка.
6. Арсенал – Манчестър Юнайтед 3:0, 4 октомври 2015 г.
Три гола в първите 20 минути – от Месут Йозил и два от Алексис Санчес – осигуриха победата за домакините още преди играчите на Юнайтед да са си поели дъх. Халфова линия от Майкъл Карик и Бастиан Швайнщайгер бе напълно безполезна пред защитната четворка.
5. Евертън – Манчестър Юнайтед 3:0, 26 април 2015 г.
Година след уволнението на Дейвид Мойс, Ван Гаал успя да подобри още един негов антирекорд. 0:2 на „Гудисън“ предишния сезон бе последван от 0:3 след голове от Джеймс Макарти, Джон Стоунс и Кевин Миралас.
4. Лестър – Манчестър Юнайтед 5:3, 21 септември 2014 г.
За първи път в историята си Юнайтед допусна четири или повече голове от новак във Висшата лига. И за да бъде още по-стряскащ резултатът, „червените дяволи“ водеха с 3:1 на „Кинг Пауър“, след което Лестър се развихри и вкара четири за 28 минути.
3. Волфсбург – Манчестър Юнайтед 3:2, 8 декември 2015 г.
Хаотично представяне, нова загуба и Юнайтед пое към Лига Европа. Гостите успяха да изравнят, веднага след което обаче допуснаха трети гол. Мъката в Шампионската лига за феновете свърши, но дойде тази в Лига Европа...
2. МК Донс – Манчестър Юнайтед 4:0, 24 август 2014 г.
Това дори не беше първата загуба на Ван Гаал начело на Юнайтед – тя дойде в дебюта му срещу Суонси – но със сигурност, бе най-унизителната. До четвъртък вечер...
1. Мидтиланд – Манчестър Юнайтед 2:1, 19 февруари 2016 г.
С прости думи – Херннинг, градът в който е ситуиран Мидтиланд, има население от 47 765 души. Капацитетът на „Олд Трафорд“ е 75 000. Освен това, датският клуб е създаден през 1999 година – една от най-паметните за Юнайтед в исотрията изобщо. Можете ли да си представите Реал, Барса или Байерн да загуби от Мидтиланд? Не! Ето това е разликата между предишния Юнайтед и Юнайтед сега.

Луис ван Гаал ще бъде уволнен след края на този сезон. А може и още по-рано. Може още днес, ако зависеше от феновете.

Холандецът получи достатъчно време. И пари. Купи цял отбор нови футболисти. Вярно, че много от тях са контузени в момента, но това никога не би трябвало да е оправдание за големите отбори.

За съжаление, Манчестър Юнайтед в момента не може да се нарече такъв. Особено след загубата от Мидтиланд в четвъртък вечер.

Срам. Истински срам. Да допуснеш обрат от отбор, създаден в паметната за теб 1999 година.

Със сигурност, това бе най-унизителната загуба на „червените дяволи“ под ръководството на Луис ван Гаал. Но времето на холандеца на „Олд Трафорд“ ще се запомни с още срамни резултати.