Наполи си върна първото място, Рома се приближи до лидерите

Хамшик се изравни с Марадона, а Наполи отново е на първо място в Серия "А" Снимка: Getty Images
Хамшик се изравни с Марадона, а Наполи отново е на първо място в Серия "А"

Наполи се възползва от грешната стъпка на Интер и се завърна на първото място в Серия "А".

Неаполитанците победиха с 3:1 в гостуването на Торино и събраха 42 т. на първото място, с две повече от "нерадзурите", които изненадващо загубиха от Удинезе.

Наполи вкара трите си гола през първия половин час и още тогава си осигури победата. В 4-ата минута Кулибали се разписа с глава след корнер, в 25-ата Пьотр Зиелински направи 2:0, а пет по-късно капитанът Марек Хамшик вкара историческо попадение за 3:0. Това беше негов 115-и гол за клуба, с който се изравни с Диего Марадона на върха при голмайсторите в историята на Наполи.

В късния мач Рома надделя трудно над Каляри у дома с 1:0 с гол на Федерико Фацио в 95-ата минута. Той се разписа след центриране на Коларов от фаул и грешка на вратаря Крано.

Преди това стражът на Каляри беше спасил дузпа, отсъдена за негово нарушение срещу Един Джеко и изпълнена слабо от Диего Пероти.

Драматичната победа приближи Рома до лидерите в класирането и отборът е на четвърто място вече с 38 т., колкото има и третият Ювентус. Юве и Рома са с мач по-малко от водачите Наполи и Интер.