Без старата шотландски фирма и догодина?

Джърс ще се нуждае от силно представяне във втория мач, за да се върне в елита.

Надеждите на шотландския гранд Рейнджърс за елитен футбол отнесоха сериозен удар, след като тимът от Глазгоу беше победен с 3:1 от Мадъруел в първи плейофен мач за класиране във Висшата лига.

Това беше и първият пълен успех на Мадъруел на "Айброкс" от 1997 година насам, но в последните сезони много неща в шотландския футбол се промениха.

Рейнджърс, който беше изхвърлен от елита през 2012 година, получи първия гол в 27-та минута. Точен беше Лий Ъруин, а 13 минути след него се разписа и Стивън Макманъс.

В самото начало на втората част Лионел Ейнсуърт пък вкара трети гол в полза на Мадъруел, който завърши на предпоследно място в крайното класиране на шотландската Висша лига.

Дарън Макгрегър върна едно попадение за Рейнджърс в 82-та минута, но това вероятно ще бъде крайно недостатъчно за 54-кратните шампиони на Шотландия. Те гостуват на "Фър парк" на 31 май.