Азар взе дербито за Челси

Челси ликуваше след двата гола на Азар и отново държи титлата в ръцете си Снимка: Getty Images
Челси ликуваше след двата гола на Азар и отново държи титлата в ръцете си

С два гола на Еден Азар Челси спечели с 2:1 дербито на кръга във Висшата лига срещу Манчестър Сити.

На "Стамфорд Бридж" "сините" се реваншираха за грешната стъпка срещу Кристъл Палас в събота и запазиха седемте си точки преднина на върха в класирането.

Челси започна по-добре мача и откри след 10 минути игра, когато след добра атака Азар получи необезпокояван топката в наказателното поле и веднага стреля. Кълбото се отклони в главата на Венсан Компани, излъга вратаря Кабайеро и влезе във вратата - 1:0 за Челси.

"Гражданите" се върнаха в мача по малко изненадващ начин в 26-ата минута.

Тибо Куртоа допусна елементарна грешка при опит да прати топката напред от наказателното си поле и я подари на Давид Силва. Вратарят на Челси спаси последвалия удар на испанеца, но при добавката Серхио Агуеро на сгреши за 1:1.

В 34-ата минута Фернандиньо препъна Педро в наказателното поле на гостите и Майк Дийн веднага отсъди очевидната дузпа. Зад топката застана Азар, който стреля лошо и Кабайеро отби удара му, но топката се върна в белгиеца и той трудно можеше да сбърка и при добавката - 2:1 за Челси.

Манчестър Сити имаше отличен шанс да изравни три минути след почивката, но ударът с глава на Компани се спря в гредата.

До края Челси имаше няколко възможности да реши мача на контраатаки, а в добавеното време Агуеро можеше донесе точка на Сити, само че Куртоа спаси удара му.

В крайна сметка Челси удържа победата и събра 72 т. на първото място в класирането. Манчестър Сити е четвърти с 58 т.