Осма поредна победа за Юнайтед, Рууни изравни рекорда на сър Боби Чарлтън

Уейн Рууни изравни сър Боби Чарлтън като голмайстор №1 в историята на Манчестър Юнайтед, вкарвайки 249-ия си гол за клуба Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа осмата си поредна победа във всички турнири, побеждавайки Рединг в третия кръг за ФА Къп с 4:0.

Яп Стам се завърна на „Олд Трафорд” 15 години след като игра за „червените дяволи”, но холандецът няма да запомни завръщането си с добро.

Уейн Рууни откри резултатът още в седмата минута, изравнявайки сър Боби Чарлтън като голмайстор №1 в историята на Манчестър Юнайтед, отбелязвайки своя 249-и гол за „червените дяволи”.

Антони Марсиал направи 2:0 още преди почивката, а Маркъс Рашфорд наниза два гола в рамките на четири минути, оформяйки крайното 4:0. Вторият гол на английския нападател дойде след ужасяваща грешка на вратаря на Рединг – Али Ал Хабси.

В края на мача остана време и за появата на терена на Бастиан Швайнщайгер, за когото това бе едва вторият мач за Юнайтед от началото на сезона.