Берое стартира с победа, Литекс - с равен

Берое стартира с убедителна победа като гост в квалификациите за Лига Европа

Берое и Литекс стартираха успешно в квалификациите за Лига Европа - старозагорци спечелиха гостуването си на Атлантас Клайпеда с 2:0, а Литекс завърши 1:1 като гост на Йелгава, като над половин час води с 1:0.

Вицешампионите на България от Берое решиха гостуването си на Атлантас в рамките на 25 минути - в 60-ата Спас Делев изведе българския тим напред, а в 84-ата Георги Божилов оформи крайното 2:0. Така двете нови попълнения в отбора вкараха по едно попадение в първия си официален мач за Берое. Гостите доминираха в мача и определено можеха да си тръгнат с по-убедителна победа от Литва.

Атанас Зехиров изведе с пас от дълбочина Делев сам срещу вратаря на домакините и той не слърка, а второто попадение дойде след удара на Божилов при разбъркване в наказателното поле след центриране, а Георги извади късмет, че след като ритна топката, тя рикошира в нечий крак и стигна до вратата.

Васил Божиков откри за Литекс в 50-ата минута, но домакините от латвийския Йелгава изравниха в 83-ата чрез Олегс Маласенокс, който влезе като резерва в 70-ата минута.

Голът на Божиков падна след корнер, при който Асприля центрира в наказателното поле и Божиков надскочи всички, за да вкара с глава.