Челси изненадващо изхвърлен от Купата на Лигата

Марк Ноубъл и Андре Аю се прегръщат след последния съдийски сигнал пред погледа на Н'Голо Канте Снимка: Getty Images

Челси се сгромоляса срещу Уест Хем в лондонското дерби за Купата на лигата и отпадна от надпреварата след загуба с 1:2.

В емоционален и пълен с положения мач, и двата тима имаха шанс да вкарат много повече голове, а на вратата на Челси Асмир Бегович спаси отбора от катастрофален резултат.

Уест Хем натисна силно от началото и вкара в 11-ата минута. Марк Ноубъл центрира на главата на Куяте и със сложен удар защитникът отклони много точно във вратата на Бегович - 1:0.

Впоследствие голмайсторът имаше още едно положение, но стреля встрани от вратата. На отстрещната врата Рандолф спаси страхотен удар на Чалоба. В 37-ата минута беше ред на Бегович да спасява, а шутът беше на Пайе от пряк свободен удар. Французинът имаше още едно положение преди почивката, но на полувремето резултатът си остана 1:0.

Още в 48-та минута обаче Едимилсон Фернандес беше оставен да стреля от границата на наказателното поле и с много точен удар наказа Бегович за 2:0.

В игра за Челси влязоха резервите в този мач Диего Коста, Азар и Педро, а до края Челси имаше страхотни шансове за гол, открили се пред Канте, Уилиан и Коста.

Едва в продължението на мача Гари Кейхил успя да върне един гол за отбора на Антонио Конте, но вече беше твърде късно за обрат.

Така Уест Хем продължава на четвърфиналите за Купата на Лигата, където тази вечер се класира и Саутхемптън с победата с 1:0 над Съндърланд. Манчестър Юнайтед също се класира след 1:0 над градския съперник Сити.