Моуриньо пак се издъни, Сити с разгром

Моуриньо беше изгонен на трибуните и през второто полувреме човек от клуба предаваше указанията му към скамейката Снимка: Getty Images

След множество пропуски Манчестър Юнайтед не успя да победи Бърнли като домакин и завърши мача при безславното 0:0. Поредната издънка на "червените дяволи" във Висшата лига беше съпроводена и с изгонване за мениджъра Жозе Моуриньо, който беше пратен на трибуните на почивката. От 68-ата минута Юнайтед остана и с човек по-малко заради втори жълт картон на Ерера.

Тимът вече изостава с осем точки от лидерите Манчестър Сити и Арсенал и е на осмо място с 15 точки.

Моуриньо беше изгонен заради бурната си реакция в края на първото полувреме, когато Матео Дармиан опита да си спечели дузпа в наказателното поле на Бърнли. Дори влизането на Рууни от скамейката 20 минути преди края не помогна на "червените дяволи" да вкарат.

В същото време Манчестър Сити разби Уест Бромич с 4:0 като гост и отново излезе на първо място в класирането с 23 т., колкото има и Арсенал. Агуеро и Гюндоган вкараха по два гола, за да прекратят лошата серия на Гуардиола от шест поредни мача без победа.

В Лондон Тотнъм не успя да победи Лестър и мачът завърши при равенство 1:1. Винсент Янсен откри за "шпорите" в 44-ата минута, но малко след началото на второто полувреме Ахмед Муса изравни.