Хари Кейн се скъса да вкарва при разгром на Тотнъм за едно полувреме

Хари Кейн се радва след вкарването на третия гол във вратата на Стоук Снимка: Getty Images
Хари Кейн се радва след вкарването на третия гол във вратата на Стоук

Хари Кейн заби три гола за победата на Тотнъм над Стоук Сити с 4:0 във Висшата лига. На "Уайт Харт Лейн" домакините можеха да вкарат и още, но се задоволиха с четирите гола, паднали още през първото полувреме.

В 14-та минута Хари Кейн откри резултата с диагонален удар от наказателното поле. После Уго Лорис направи важно спасяване при шут на Крауч отблизо, преди Тотнъм да реши всичко в мача. В 27-ата минута Вертонген уцели гредата с глава, но пет минути по-късно Хари Кейн отбеляза втория си гол в мача.

След центриране от ъглов удар нападателят шутира от границата на наказателното, топката мина между краката на Уаняма и влезе в мрежата на Грант за 2:0.

В 37-ата минута Кейн завърши хеттрика си след шут при изпълнение на пряк свободен удар и рикошет в стената. В самия край на първата част Деле Али вкара четвърти гол за Тотнъм, а Кейн този път записа асистенция.

С успеха Тотнъм излезе втори в класирането, на 10 т. от лидера Челси. Другите 4 отбора от топ 6 обаче все още не са изиграли мачовете си от кръга.