Дузпи помогнаха на Челси и срещу Барса

След 2:2 в редовното време Челси спечели битката с Барселона при дузпите

Челси победи Барселона след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време) в мач от американското издание на турнира International Champions Cup.

Радамел Фалкао изигра втория си мач за тима на Жозе Моуриньо, като отново отбеляза първия наказателен удар за лондончани. Колумбиецът бе точен и при победата над ПСЖ отново след изпълнение на дузпи.

В 10-ата минута Еден Азар мина като на парад между четирима играчи на каталунците и откри резултата.

Малко след почивката Луис Суарес изравни с прекрасен прехвърлящ удар, а в 66-ата минута Сандро Рамирес прати топката неспасяемо по диагонала и осъществи пълен обрат.

Пет минути преди края на срещата Гари Кейхил се възползва от неразчетено излизане на Жорди Масип при едно центриране и с глава спаси Челси от поражението.

При изпълнението на дузпи Фалкао, Моузес, Рамирес и Лоик Реми бяха точни за „сините“ от Лондон. Иниеста и Сандро Рамирес вкараха за Барса, но Халилович и Пике пропуснаха от бялата точка.

Това е второ поредно поражение за каталунците в контролите, след като загубиха с 1:3 от Манчестър Юнайтед преди четири дни. Следващата контрола за Барса е срещу Фиорентина, а на Челси предстои сблъсък с Арсенал за „Къмюнити Шийлд“ на втори август.

В друг мач от същия турнир Бенфика победи с 4:3 мексиканския Америка след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време).