Реал с разгром, вече е на 1 точка от Барселона | sportcafe.bg

Реал с разгром, вече е на 1 точка от Барселона

16.04.2016, 19:41 (обновена 16.04.2016, 19:52)
реал мадрид

Реал вкара 5 гола на Хетафе като гост и се доближи на 1 точка от лидера Барселона

Реал не срещна никакви проблеми при гостуването си на Хетафе, спечелено с 5:1, а победата доближи Кралския клуб на 1 точка от лидера в Испания Барселона.

Головете за Реал отбелязаха Карим Бензема, Иско, Гарет Бейл, Хамес Родригес и Кристиано Роналдо, като последните две попадения паднаха в последните 3 минути на мача.

Барселона има шанс да си върне аванса от 4 точки, ако утре победи у дома Валенсия.

Зинедин Зидан пусна в игра Иско и Родригес на мястото на Лука Модрич и Каземиро, а Рафаел Варан смени Серхио Рамос - промени, които се отразиха добре на играта на Реал.

Натискът на Реал от първите минути започна веднага да дава резултат, като Роналдо удари греда в 16-ата минута, а 8 минути по-късно поиска дузпа, след като беше съборен в наказателното поле.

Само 5 минути по-късно Бензема вкара първия гол като изрита топката от воле, а в 40-ата Иско изигра отлично двойно подаване с Карим, което му позволи да удвои аванса на гостите.

5 минути след почивката Бейл проби отдясно и вкара за 0:3, а единственият гол за Хетафе вкара Пабло Сарабия в 84 минута.

Oще: гарет бейл  испания  кристиано роналдо  ла лига  реал мадрид  хетафе